Управління

Управлінська діяльність

Докорінне реформування системи освіти вимагає не тільки модернізацію змісту освіти , а й змін характеру , функцій  та ролі контролю за діяльністю .

У школі вже створена певна система управління , що визначається скоординованістю та дієвістю планування усіх основних напрямів діяльності школи , при цьому чітко визначаються мета , завдання і перспективи розвитку закладу..

Удосконалюючи  управлінський процес, дирекція школи перш за все дбає про особисті якості: компетентність, професіоналізм, організаторський здібності, комунікабельність, ініціативність і т.п.

Впровадження інноваційних педагогічних та управлінських технологій сприяють забезпеченню ефективної діяльності, професійного  вдосконалення та творчого росту педагогічних працівників.

Створення сприятливих навчально-методичних , матеріально-технічних і санітарно-гігієнічних умов  для організації навчально-виховного процесу – одна з провідних ланок управлінської діяльності в школі.

Здійснюючи системний і комплексний підхід до управління, дирекція школи тісно співпрацює з органами громадського самоврядування:  радою закладу, учнівським комітетом, батьківським комітетом, піклувальною радою.

Дирекція школи системно і планово здійснює внутрішкільний контроль та педагогічний аналіз усіх основних напрямів роботи , а результат , який з цього випливає , - це прийняття ефективних управлінських рішень.

Забезпечення сприятливого соціально-психологічного клімату в колективі - це наш стиль керівництва.

Кінцевий результат управлінської діяльності вбачаємо у створенні іміджу та формуванні позитивної громадської думки щодо діяльності школи . І нам це вдається.

Дирекції школи вдалося :

- змінити орієнтацію педагогічного колективу у бік оцінювання діяльності кожного вчителя за результатами праці;

- організувати навчально-виховний процес на основі творчої співпраці учителів та учнів;

- переконати педагогів у тому ,що нетрадиційні форми навчання та виховання інтерактивні та діалогові, ефективні та традиційні;

- удосконалювати різнобічний розвиток індивідуальності школяра на основі виявлення його здібностей та потреб;

- створити комфортні умови для навчання та виховання , реалізації індивідуальних можливостей учнів;

- розробити перспективний план розвитку школи за роками до 2015 року ,в якому значну увагу відведено роботі з кадрами :

а)підготовка вчителя до проектування навчально-виховного процесу, орієнтованого на розвиток особистості учня;

б)використання нових інформаційних технологій, засвоєння комп»ютерної  грамотності;

в)нові стосунки з батьками ,соціалізація учнів.

- посилити тенденцію до внутрішкільного контролю та самоконтролю.

Процеси, як правило, контролюються виконавцями, а результати діяльності – посадовими особами;

- урізноманітнити форми методичної роботи, що дозволило кожному педагогу систематично працювати над підвищенням свого професійного рівня та підвищення професійної майстерності.