Ефективні шляхи  впровадження самоврядування у Прядівській   ЗОШ І-ІІІ ступенів

Учнівське самоврядування у школі – це педагогічно доцільний спосіб організації учнівського колективу. Він забезпечує комплексний підхід, вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої і систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи. Діяльність учнівського самоврядування скеровується на підвищення якості навчання, зміцнення свідомої дисципліни, реалізацію вимог режиму школи, організацію позакласної виховної роботи, на розвиток ініціативи та творчої діяльності учнів, реалізацію їх прав та обов’язків.

Робота самоврядування Прядівської ЗОШ І-ІІІ ступенів налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові), протягом свого навчання проходить всю школу учнівського самоврядування. Найвищий орган самоврядування – Верховна рада учнів. Її очолює Президент – координатор і адміністратор всієї роботи дитячого колективу. На початку навчального року проходять вибори Президента школи: учні 5-9 класів одержують виборчі бюлетені, в яких записують прізвище 1 кандидата із числа учнів 8-9 класів, кого б хотіли мати Президентом, і вкидають свої голоси у скриньку «Зроби свій вибір». На першому виборному засіданні ВРУ відбувається підрахунок голосів і за більшістю обирається Президент школи. Прем’єр - міністром стає кандидат у Президенти, який одержав нижчий рейтинг у голосуванні. Верховна Рада учнів об’єднує в собі дев’ять міністерств, що очолюють різні ділянки роботи: міністерство освіти і науки, міністерства внутрішніх справ, волонтерських, шефських справ, міністерства праці, спорту, охорони здоров’я, культури, засоби масової інформації.

Засідання ВРУ проводиться 1 раз на місяць. Разом із міністрами розроблений план засідань, теми, які актуальні в даному місяці, включають в себе теоретичні питання, практичні заняття, активні форми роботи. Активізуємо свою діяльність, використовуючи різноманітні форми і методи: розширені засідання, виступи на лінійках, рейди-перевірки, організація та проведення тематичних загальношкільних лінійок, свят, конкурсів. У переддень свята працівників освіти обов’язково у школі проходить День учнівського самоврядування.

Алєксєєнко Валентина Валеріївна

педагог-організатор, вчитель музики

Моє кредо:       «Дитина – це не чаша, яку треба

наповнити, а факел, який треба запалити»

Виховуємо інтелектуалів

4 квітня у Прядівській ЗОШ І-ІІІ ступенів з метою розвитку інтелектуального руху в Дніпропетровській області та підвищення освітнього рівня учнівської молоді проводилася перша регіональна відбіркова гра «Що? Де? Коли?» серед учнів 8-10 класів.

З початком гри учасників турніру «Що? Де? Коли?» привітав депутат Царичанської районної ради, представник від Партії регіонів, директор ТОВ «Господар» Усатий В.М., який у своїй промові наголосив на тому, що гра «Що? Де? Коли?» є вдалим стартом для впровадження інтелектуальних турнірів серед учнів району.

Ігровий азарт охопив знавців вже з першого питання першого туру. Команда 8 класу «Викрутаси» на чолі з капітаном Жалило Софією дивували членів журі  та присутніх в залі своєю кмітливістю та винахідливістю. Точними відповідями вражали ерудовані гравці команди 9 класу «Неформат» на чолі з Вакарук Маргаритою. По-справжньому запальними та зібраними знавцями виявилася команда «Віртуози» на чолі з капітаном Деруном Сергієм. Ця команда і здобула  перемогу завдяки своїй згуртованості та командному духу.

По завершенню гри усі команди турніру «Що? Де? Коли?» отримали призи, про які подбав В.М.Усатий. А команда «Віртуози» розділила радість перемоги у класному колективі, смакуючи солодощами.

У захваті від гри та обізнаності учнів були директор школи Юрченко Г.Г. та члени журі  Вовчук О.В, Рабокоровка Л.П. та Житна М.В.

Сподіваємося, що подібні турніри стануть доброю традицією у навчальних закладах.

Валентина Алєксєєнко,

педагог-організатор

Прядівської ЗОШ І-ІІІ ст.

17 квітня 2012 року відбувся районний турнір  гри "Що? Де? Коли?"

Прядівську ЗОШ І-ІІІ ступенів представляла команда "Віртуози" в такому складі:

1.Салатовка С. - капітан команди

2. Жалило С.

3. Вакарук М.

4. Палкан І.

5. Чупик М..

6. Кобилевський В.

Запасні гравці: Каніболоцька О.та Жалило К.

Вітаємо учнів нашої школи за зайняте друге місце в цій інтелектуальній грі !!!!