Звіт  про проведення

Всеукраїнського  місячника шкільних бібліотек

у Прядівській ЗОШ І-ІІІ ступенів 2014-2015 р.р.

В результаті проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходив у жовтні 2014 року, у Прядівській ЗОШ І-ІІІ ступенів був складений план заходів, затверджений директором школи.

В бібліотеці був оформлений плакат «Місячник шкільних бібліотек», стенд «Голос читача», організована книжкова виставка «Сім’я в книжковому інтер’єрі», а також книжково-ілюстраційна виставка «Із історії української писемності».

Місячник проходив під девізом : «Шкільна бібліотека-стратегічний партнер освіти». Школярі взяли активну участь у його проведенні. Діти із великим задоволенням виготовляли вироби, аплікації, закладки, брали участь у конкурсі тематичних малюнків та плакатів, реставрували книги.

12  жовтня читачами бібліотеки була оголошена благодійна акція  «Подаруй книгу бібліотеці». Діти разом з батьками активно взяли  участь в акції і поповнили фонд шкільної бібліотеки на 56  екземплярів.

На уроках української літератури учні 6-8 класів писали твори на  тему «Бібліотека майбутнього», найцікавіші та найзмістовніші були  зачитані на лінійці.

Для учнів початкових класів проведено виховну годину «Яскраві    барви в поезії». Діти брали участь у різноманітних конкурсах,           декламували вірші, розповідали про улюблені книги своєї сім’ї.

У  вікторині «Ох, ці казки» діти показали, що не тільки знають    казки , а і вміють їх уважно читати.

Для найменших відвідувачів бібліотеки була організована      екскурсія    « Мандрівка в Бібліоград». Бібліотекар в ігровій формі  познайомила дітей з правилами користування бібліотекою та  авторами книг. Першокласники відвідали цікаві вулиці- стелажі для  маленьких читачів, побували на острові  « Періодика», а також побачили найстарішу книгу  бібліотеки. Дітям сподобалась зустріч з бібліотекою, книгою і всі виявили бажання стати читачами бібліотеки.

В корпусі № 4 заходиться наша шкільна бібліотека. Читальна зала, яка знаходиться в основному приміщенні бібліотеки, естетично оформлена, є куточок читача .

Бібліотечний фонд складає 21915 примірників, з них підручників – 5552. Підручниками 1-6 кл. забезпечені 100% учнів, 7-11 кл. – 82%. Фонд художньої та методичної літератури складає 16363 примірники. Невичерпним джерелом інформації для вчителів і учнів є фонд періодичних видань.

У своїй діяльності шкільна бібліотека в 2013-2014 навчальному році буде керуватися державною програмою «Освіта», Законом України «Про загальну середню освіту», Концепцією національного виховання, Концепцією громадянського виховання, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, Концепцією 12-річної загальноосвітньої школи, Національною доктриною розвитку освіти України в ХХ1 століття, Конституцією України, Концепцією Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року, державними документами про бібліотечну справу в України.

У цьому навчальному році перед бібліотекою постають такі завдання:

- Удосконалення роботи бібліотеки з урахуванням вимог сьогодення.

- Виховання в учнів поваги до державних символів України, Конституції України, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина.

- Пробудження інтересу до читання у читачів-дітей, виховання шанобливого ставлення до книги, участь у конкурсі «Читач року».

- Виховання у читачів інформаційної культури, культури читання, уміння користуватися довідковим апаратом.

- Пошук нових форм роботи з виховання в учнів загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності, естетичної, правової, трудової економічної культури, здорового способу життя.

- Широка популяризація української культури, виховання мовного етикету, глибокої поваги до державної рідної мови, до національної культури і духовних надбань українського народу та інших народів та націй.

- Використання різноманітних форм і методів краєзнавчої роботи.

- Виховання любові до рідного краю, пробудження інтересу до історії та сучасних проблем Дніпропетровщини.

- Інформаційне обслуговування педагогів, спрямоване на підвищення іх методичної та педагогічної майстерності.

- Своєчасне забезпечення учнів та педагогічного колективу навчальною, художньою та методичною літературою.

- Збереження фонду підручників, виховання бережливого ставлення до шкільних підручників. Участь у Всеукраїнської акції «Живи, книго!».

- Подальший розвиток інформаційної функції бібліотеки як інформаційно-культурного центру загальноосвітнього навчального закладу.

Виконуючи основні функції бібліотеки – інформаційно-просвітницьку і духовну – бібліотека школи проводитиму певну роботу.

Навчальний процес забезпечується підручниками та методичними матеріалами.

Згідно з програмами учні одержують комплекти підручників.

Вчителі отримують методичну допомогу завдяки періодичним виданням, яки бібліотека отримує за кошти спонсорів.

Крім підручників бібліотека забезпечує учнів програмною літературою та літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, рефератів, доповідей.

В школі вже стало традицією проводити акцію «Подаруй книгу бібліотеці». Завдяки акції бібліотека придбала 51 книгу інформаційно-довідкового фонду.

На допомогу вчителеві учням для формування ключових компетентностей бібліотека використовує різноманітні форми роботи: бібліографічні огляди, інформаційні дні, інтелектуальні аукціони, вікторини, подорожі, ігри, бесіди, виставки, конкурси, консультації, КВК, тематичні дні. Велику увагу бібліотека приділяє Всеукраїнському конкурсу «Кращий читач року». Тому бібліотека ставить в 2013-2014 навчальному році мету – виховання компетентного читача.